KONST / Litografier / Färglitografi 14632093
nr 1463 2093
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 208/210. Färglitografi, bildmått: 44x55, yttermått inklusive ram: 64x73 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:09:15
2.000 kr
2.200 kr
25 apr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson